تور های خوزستان

تور های خوزستان

مشخصات استان خوزستان

آخرین مطالب قطب نما

تورهای خوزستان مجموعه‌ای از سفر های یک روزه و یا چند روزه به طبیعت بکر استان خوزستان را تشکیل می دهند.

خوزستان یکی از استان‌های چشم‌نواز جنوب کشور بوده که دارای جاهای دیدنی بسیار زیادی است. تاریخ سکونت انسان در خوزستان به ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد.

استان خوزستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و هم مرز بودن با عراق و نزدیکی به خلیج فارس، اهمیت استراتژیکی بالایی دارد. از سمت شمال با لرستان، از شمال غربی به ایلام، از غرب به عراق، از جنوب به بوشهر و خلیج فارس، از جنوب شرقی به کیگیلویه و بویراحمد و از شرق به چهارمحال بختیاری محدود می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری و مراکز تاریخی و فرهنگی فراوانی که دارد هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

خوزستان آب و هوای گرم و خشکی دارد و بهترین زمان سفر به این منطقه فصل‌های پاییز و زمستان و ایام نوروز است. این استان در زمان جنگ خسارات زیادی متحمل شد.

اگر برای اولین بار قصد سفر به این استان را داشته باشید مطمئنا مردمان با صفا و مهربانش،در کناررود کارون خاطره ای به یادماندنی از این استان برای شما به ارمغان می آورند.

 

تور های خوزستان

 از مهمترین جاذبه های گردشگری در این استان می توان به: 

پل سفید اهواز

 مسجد راگونی‌ها

 خانه ماپار

 دشت سوسن

کاخ آپادانا شوش

طبیعت بکر و دیدنی زراس

آبشار پل هفتم اهواز

روستای پامنار، قلعه سالاسل

آبشار پل هفتم اهواز

و پل سیاه اهواز اشاره کرد .

پل سفید اهواز

یکی از بهترین جاذبه های خوزستان پل سفید اهواز است. این پل چهارمین پل معلق جهان و اولین پل معلق ایران است و یکی از هشت پل بر روی رودخانه کارون در شهر اهواز است که دو قسمت از این شهر را به هم متصل می‌کند.

پل سفید اهواز تور های خوزستان

این پل در سال ۱۹۳۶ بر روی رودخانه کارون توسط مهندس آلمانی و یک شرکت سوئدی تأسیس شد و به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

خانه ماپار

 خانه‌ای قدیمی با یک حیاط که دور تا دور آن را درهای قدیمی و شیشه‌های رنگارنگ پوشانده است. در وسط حیاط یک حوض با یک درخت نخل چندین ساله از دوره پهلوی دیده می‌شود. بازدید از این خانه نوستالژی بسیار دوستداشتنی و جذاب است. این خانه در خیابان زند، خیابان شهید خوانساری، بین کافی و جهانیان قرار دارد.

مسجد راگونی‌ها

 مسجد راگونی‌ها یا رنگونی‌ها با یک معماری هندی و به دستور رانگونی‌های اهل برمه در آبادان ساخته و امروزه به یکی از جاهای دیدنی استان خوزستان تبدیل شده است.

دشت سوسن

 یکی از جاهای دیدنی خوزستان که حتما باید از آن دیدن کنید طبیعت بکر و زیبای دشت سوسن است.

 

عبور رود کارون از میان این دشت باعث شده تا این منطقه هوایی دلچسب و منظره‌ای شگفت انگیز از دشت‌های پر از گل داشته باشد. دشت سوسن در ۳۵ کیلومتری شمال غرب ایذه قرار گرفته است.

دشت سوسن اهواز تور های خوزستان

 

کاخ آپادانا شوش

این کاخ در شهر باستانی شوش قرار دارد و در منطقه قلعه شوش واقع شده است. آپادانا با مساحت ۱۰۴۳۴ متر از واحدهای مختلفی مانند تالار بار عام، حرمسرا، دروازه و کاخ پذیرایی و همچنین سه حیاط مرکزی تشکیل شده است. دیوارهای داخلی این کاخ با آجرهای لعابدار و اشکال ارتش ابدی، شیر بالدار و گل آبی طراحی شده و بقایای آنها در موزه‌های داخلی و خارجی نگهداری می‌شود. این کاخ در حفاری‌های سال ۱۳۱۱ تا ۱۳۱۴ از خاک خارج شد و در سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۳۹۸۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. همچنین در سال ۲۰۱۵ در فهرست جهانی به ثبت رسید.

طبیعت بکر و دیدنی زراس

در 14 کیلومتری شهر دهدزمنطقه دیدنی زراس که لقب بهشت خوزستان را به خود اختصاص داده است، واقع شده است. شهر دهدز از توابع شهر ایذه است. در زراس شاهد دریاچه، کوه‌های سرسبز، آبشار شیوند، باغ‌های وسیع و مناطق سرسبز خوزستان خواهید بود .

طبیعت بکر و دیدنی زراس اهواز تور های خوزستان

چغازنبیل

در  ۴۰ کیلومتری شهرستان شوش، ۳۵ کیلومتری شوشتر، نزدیک منطقه هفت تپه یکی از مشهورترین جاهای دیدنی خوزستان زیگورات چغازنبیل را خواهید دید. چغازنبیل یک معبد باستانی است که به تمدن ایلام تعلق دارد. این تمدن در ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد حکومت می‌کرد.

این زیگورات‌ها به عنوان اولین اثر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و اکنون از مکان های دیدنی خوزستان و به عنوان یک اثر باشکوه به حساب می‌آید. مستشرقان چوغازنبیل را نخستین بنای مذهبی در ایران می‌دانند.

آبشار پل هفتم اهواز

آبشار پل هفتم به عنوان طولانی‌ترین و زیباترین آبشار مصنوعی خاورمیانه شناخته می‌شود. این آبشار زیبا در اهواز واقع شده است و مقامات شهرداری اهواز به تازگی این چشمه مصنوعی را بر روی پل هفتم اهواز بر روی رودخانه کارون تأسیس کرده‌اند تا مردم هنگام عبور از روی این پل از دیدن این آبشار لذت ببرند. ترکیب نور، رنگ و آب بازتاب دیدنی و بسیار زیبایی به این پل داده است. این آبشار در کشور بی‌نظیر است و آبشار مشابهی با چنین عظمت فقط در کره جنوبی ایجاد شده است.

قلعه سالاسل

قلعه سلاسل مرکز آبهای آبشار شوشتر  قلعه سلاسل یک قلعه بسیار بزرگ چند طبقه بود که استحکامات بلندی از آن به جا مانده است. برخی از شهادت‌ها نشان می‌دهد که قلعه تا امروز به طور دائمی محل سکونت سیران ساسانیان بوده است، اما منابع تاریخی ساخت آن را به دوره هخامنشیان نسبت می‌دهند.

روستای پامنار

 روستای پامنار که در ۴۰ کیلومتری دزفول واقع شده دارای یک طبیعت سبز در کنار دریاچه دز یا دریاچه شیهون است. همچنین در وسط دریاچه یک جزیره به مساحت ۶۰۰۰۰ متر مربع وجود دارد که زیبایی دریاچه را دوبرابر کرده است.

روستای پامنار تور های خوزستان

پل سیاه اهواز

پل سیاه یکی از اولین پل‌های اهواز و یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری آن است. اولین پل مدرن، که سالهاست دو طرف رودخانه کارون را به هم متصل کرده است تقریباً در محل پل قدیمی اهواز که از دوران ساسانیان سرچشمه گرفته ساخته شده است. ساختار جدید پل سیاه همزمان با افتتاح شبکه راه آهن ملی در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و در قسمت جنوبی کشور، به یکی از مهم‌ترین راه‌های راه آهن تبدیل شد. پل سیاه یکی از بهترین جاهای خوزستان برای بازدید است و نام آن از رنگ بدنه پل الهام گرفته شده است. ارتشها از این پل برای انتقال غذا، مهمات و نیروهای ارتش در طول جنگ جهانی دوم استفاده کردند. این پل در سال ۱۹۹۹ در فهرست میراث ملی ثبت شد.

قطب نما” به عنوان مرجع بزرگ تور های طبیعت گردی، همواره تورهای خوزستان را که توسط همکاران محترم عرضه می شوند، حمایت و عرضه می نماید.

تورهای "قطب نما"

کاشان، کویر مرنجاب

تور سه و نیم روزه کویر مرنجاب از تبریز

0 (بدون دیدگاه و امتیاز)
گیلان، روستای گیلده

تور طبیعت گردی یک و نیم روزه گیلده از تبریز

5 (38 ارسال دیدگاه و ثبت امتیاز)
سردشت

آبشار شلماش

0 (بدون دیدگاه و امتیاز)