تورهای ایلام

تور های ایلام

مشخصات استان ایلام

آخرین مطالب قطب نما

تور های ایلام مجموعه‌ای از سفر های یک روزه و یا چند روزه به طبیعت بکر استان ایلام را برای طبیعت گردی و کوه نوردی تشکیل می دهند.

گردشگران و طبیعت‌گردان وقتی سخن از استان ایلام به میان می آید از آن به عنوان عروس زاگرس یا شهر کوهستان‌های سبز، نام می برند.

طبیعت بکر این استان را شاید کمتر جایی دیده باشید، ارتفاعات هموار و همیشه سبزش در کنار مردمانی خونگرم و مهربان کمتر جایی دیده می شود.

شهر ایلام مرکز استان ایلام بوده و در نیمه غربی کشور و در ۷۱۰ کیلومتری تهران واقع شده است، شهر ایلام میان کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی قرار گرفته و دارای طبیعتی بسیار ناب و حیرت‌انگیز است وبه عنوان یکی از قطب های دیدنی و پر جاذبه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

معمولا زمانی که قصد سفر به  طبیعت وبازدید از جاذبه های طبیعی ایران را دارید اغلب شمال کشور را انتخاب می کنید غافل از اینکه در غرب کشور و استان ایلام فرصت این را دارید ،طبیعتی را مشاهده کنید که تا به حال تجربه نکرده اید.شاید قطعه ای از بهشت را در ایلام پیدا کنید.

غار زینگان ایلام

از جمله جاهای دیدنی این استان می توان به:

 تنگ کافرین

تنگ رازیانه

پارک کودک ایلام

سیوان کوه

طاق شیرین و فرهاد

دره ارغوان

روستای بانقلان

قلعه اسماعیل خان

دریاچهٔ دوقلوی سیاه‌گاو

غار خفاش ایلام

تالاب سیاب درپوش

رودخانه ی سیمره

دژ میر غلام هاشمی

و پایتخت ایلامیان اشاره کرد.

تنگ کافرین

یکی از مناطق مهم گردشگری و جاذبه‌های تفریحی استان ایلام که در شهرستان بدره واقع شده است، تنگ کافرین نام دارد. به گفته قایرانان این تنگ برخی گردشگران خارجی در سال حدود 10 روز در کنار آن چادر به پا می کنند و از زیبایهای آن بهره مند می شوند.

تنگ کافرین از چندین چشمه و کوه‌های مرتفع کبیرکوه تشکیل شده و آب‌های جاری که از آن نشات می‌گیرند، وارد رودخانه سمیره می‌شوند. فقط کافیست یکبار غروب آفتاب را در آن نظاره گر باشید تا اینکه هرسال سفر به این جاذبه گردشگری بی نظیر را انتخاب کنید.بهترین زمان سفر به تنگ کافرین فروردین و اردیبهشت است .

تنگه رازیانه

تنگه رازیانه از مقاصد تور های ایلام در اثر زلزله و شکاف لایه های زمین به وجود آمده و بارش در ارتفاعات موجب جاری شدن آب در آن شده است. علت نام گذاری آن هم رویش رازیانه در مراتع این منطقه بوده است.

تنگه رازیانه

تنگه رازیانه حدودا ۴۵ کیلومتر از ایلام فاصله دارد . منطقه بکری که اگر ساعت ها در در آنجا بنشینید و نظاره گر طبیعت خاص و بکر باشید خسته نخواهید شد .

پارک کودک ایلام

وقتی نزدیک پارک کودک می شوید وجود درخت‌های بلندقامت و استخرهای آب، حال و هوایی توام با آرامش به شما هدیه می دهند. به خاطر نامی که بر آن گذاشته اند بسیاری از کودکان برای رفتن به این پارک مشتاق هستند؛ در این پارک کتابخانه‌ای مجهز برای کودکان وجود دارد تا بتوانند برای آن ها خاطره ای خوب از تفریح در این پارک  به یادگار بگذارند. با شروع پاییز، پارک کودک ایلام به رنگ‌های گرم درمی‌آید و چشم‌اندازی رؤیایی دارد.

سیوان کوه

اگر علاقه مند به کوه نوردی هستید، حتما باید یکبار صعود به سیوان کوه را در قالب تور های ایلام انتخاب کنید و از تماشای طبیعت زیبای آن لذت ببرید. این کوه بخشی بخشی از بلندی‌های ایلام است و فاصله زیادی تا کوه چمن‌گیر ندارد.

طاق شیرین و فرهاد

این طاق عاشقانه و ادبی که به طاق شیرین و فرهاد معروف است، مربوط به دوره ی ساسانیان است. این طاق در ایلام، شهرستان ایوان، بخش زرنه، روستای چهل زرعی و تنگ کوشک قرار گرفته است. پیکره ی این بنا را طاقی از جنس سنگ و به شکل مربع ساخته شده است. یک اتاقک کوچک زیرزمینی به طول ۳۲۰ سانتی  متر و عرض ۲۹۰ سانتیمتر و ارتفاع ۲۲۰ سانتی متری می باشد.

دره ارغوان

نزدیکترین طبیعت بکری که در ر ۳ کیلومتری شمال شرقی ایلام قرار دارد دره ارغوان است در فصل بهار بویژه ماه اردیبهشت چشم برداشتن از طبیعت بکر دره ارغوان با وجود درختچه‌های خوش‌رنگ و بوی ارغوان واقعا غیرممکن است.

دره ارغوان

دره ارغوان مملو از ارغوان‌های زیبا و جذاب بوده و به طور حتم چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. توصیه می‌کنیم در سفر خود به ایلام، حتما از دره اغوان دیدن کنید.

روستای بانقلان

بانقلان نام یکی از روستاهای زیبا و درجه یک بخش مرکزی ایلام بوده که در دهستان ده پایین قرار گرفته است. روستای بانقلان سرسبزی خود را مدیون کشتزارها، مزارع کشاورزی و باغ‌های گردو بوده که بسیار شگفت‌انگیز است.

آبشار اما

بقدری طبیعت ایلام متنوع ایلام می باشد که در میان مقاصد تور های ایلام می توان آبشار اما معرفی کرد که در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب شهر ایلام قرار دارد. ارتفاع این آبشار در حدود ۲۰ متر می باشد.

بهترین فصل برای سفر به آبشار اما فصل بهار است.

دریاچهٔ دوقلوی سیاه‌گاو

در شهرستان آبدانان از توابع استان ایلام شما می توانید پدیده گردشگری دریاچهٔ دوقلوی سیاه‌گاو را در میان دشت ها و کوه های نسبتا مرتفع ببینید.

دریاچهٔ دوقلوی سیاه‌گاو

از ویژگی های این دریاچه آب زلالی می باشد که تا عمق 30 متری می توانیدشاهد آکواریومی پر از ماهی باشید.

قلعه اسماعیل خان

قلعه اسماعیل خان ر ارتفاعات انبار آب و بر روی صخره‌هایی مرتفع قرار گرفته و ظاهری دایره‌ای شکل دارد. این قلعه از سنگ و ملات گچ ساخته شده و بسیار مستحکم است. قلعه اسماعیل خان در منطقه‌ای کاملا کوهستانی قرار گرفته و در قسمت شمالی شهر ایلام واقع شده است.

غار خفاش ایلام

غار خفاش که در دهلران واقع شده است، به عنوان تنها غار خفاش موجود در کشور شناخته می شود. این غار به عنوان یکی از پدیده های کمیاب طبیعی در ایران است. غار خفاش ۱ کیلومتر از چشمه های آب گرم دهلران فاصله دارد. در این غار ۲۵۶ متری گونه های بسیاری از خفاش های بال پهن را در خود جای داده است.

دژ میر غلام هاشمی

این قلعه متعلق به اوایل دوره ی پهلوی ها بوده است و در شهرستان دره شهر روستای هاشم آباد قرار گرفته است. در ایلام از این دست قلعه ها فراوان است.

قطب نما” به عنوان مرجع بزرگ تور های طبیعت گردی، همواره تور های ایلام را که توسط همکاران محترم عرضه می شوند، حمایت و عرضه می نماید.

تورهای "قطب نما"

کاشان، کویر مرنجاب

تور سه و نیم روزه کویر مرنجاب از تبریز

0 (بدون دیدگاه و امتیاز)
گیلان، روستای گیلده

تور طبیعت گردی یک و نیم روزه گیلده از تبریز

5 (38 ارسال دیدگاه و ثبت امتیاز)
سردشت

آبشار شلماش

0 (بدون دیدگاه و امتیاز)