تور های اردبیل کوه سبلان

تور های اردبیل

مشخصات استان اردبیل

آخرین مطالب قطب نما

تور های اردبیل مجموعه‌ای از سفر های یک روزه و یا چند روزه به طبیعت، کوه سبلان و چشمه های آب گرم بکر استان اردبیل را تشکیل می دهند.

استان اردبیل شهری که تاریخ آن با دوران صفویه گره خورده است، یکی از خنک ترین شهرهای ایران است.

زمستان های سرد و یخبندان و تابستان های خنکش وصف ناپذیر است.

اردبیل یکی از استان های با اهمیت ایران است که در شمال غربی ایران و در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان قرار گرفته است و دارای ارتفاعات زیادی مانند ساوالان (سبلان)، باغرو (تالش) و بزغوش است.

این کلانشهر شمال غربی ایران را جاذبه‌های طبیعی همچون کوهستان‌های زیبا، دریاچه‌ها، بازارهای سنتی، مکان‌های تاریخی و باستانی، جنگل‌ها‌ و مراتع سرسبز و گردنه حیران زیبا به یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین شهرهای ایران در چند سال گذشته تبدیل کرده است.

استان اردبیل به دلیل موقعیت کوهستانی‌اش و دربرگرفتن بخشی از جلگه مغان، از نظر جاذبه‌های طبیعی بسیار غنی و پربار است و هرساله اشتیاق مسافران و گردشگران برای حضور در این شهر زیاد است.

اردبیل تور و طبیعت گردی

از جمله جاذبه های گردشگری و مقاصد تور های اردبیل می توان به:

سرعین؛

رودخانه قزل اوزن خلخال؛

جنگل فندقلو؛

پل معلق مشگین شهر؛

پل هفت چشمه؛

دریاچه نئور؛

دریاچه شورابیل؛

روستای آتشگاه سرعین؛

آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی؛

پیست اسکی آلوارس؛

روستای بیله درق (ویلا دره)؛

بازار سرپوشیده اردبیل؛

تله کابین حیران؛

و پارک ساحلی اردبیل  اشاره کرد.

سرعین؛ شهر چشمه‌ های آب گرم

کمتر کسی است که به استان اردبیل سفر کند و به شهر چشمه های آب گرم سرعین سر نزده باشد. چشمه‌هایی که از دل زمین می‌جوشند و با خواص درمانی فراوان، سالانه میلیون‌ها گردشگر را راهی این دیار زیبا می‌کنند.

این شهر دیدنی در ۳۰ کیلومتری غرب شهر اردبیل در استان اردبیل قرار دارد سرعین جدا از چشمه‌های جوشان، طبیعت و مناظر فوق‌العاده‌ای دارد. تا پاسی از شب می توانید از کبابی ها و اش دوغ های معروفش لذت ببرید.

رودخانه قزل اوزن خلخال

در قسمت غربی شهرستان خلخال و در بخش خورش رستم از شمال به جنوب معروفترین و پر آب ترین رودخانه شهرستان خلخال است به نام قزل اوزن در جریان بوده است. این رودخانه از ارتفاعات کردستان سرچشمه می گیرد.

جنگل فندقلو

در 10 کیلومتری جنوب شرق شهرستان نمین یکی از مقاصد تور های اردبیل یعنی جنگل فندق لو قرار گرفته است.

جنگل با شکوهی با مزارع بابونه که در فصل بهار بازدید کنندگان بسیاری به خود جلب می کند. این جنگل های زیبا فضایی گسترده به وسعت 16000 هکتاری را پوشش می دهد.

جنگل فندقلو تور اردبیل

مرتفع ترین رشته کوه های جنگل فندقلو تا ارتفاع 2120 متری از سطح دریا سربرافراشته اند .

پل معلق مشگین شهر

پل معلق مشکین شهر با عرض 2 متر و طول 365 متر در ارتفاع 80 متری رودخانه خیاوچایی در استان اردبیل احداث شده است. طراحی و ساخت این پل در زمینی به مساحت 1300 هکتار توسط مهندسان ایرانی انجام شده است. قسمتی از پل که در وسط آن قرار دارد از جنس شیشه ساخته‌شده و ردشدن از روی آن هیجان زیادی دارد.

پیست اسکی آلوارس

در دامنه کوه سبلان و در ۵۰ کیلومتری شهر اردبیل یک پیست اسکی آلوارس از مقاصد تور های اردبیل در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

این پیست بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران است و در فصل زمستان علاقه‌مندان به این ورزش مهیج را از سراسر ایران جذب خود می‌کند.در فصل بهار دشت‌های دو طرف جاده مملو از گل‌های خشخاش وحشی می‌شود.

پیست اسکی آلوارس

آلوارس سرزمین چشمه‌های آب طبیعی است ویکی از شناخته شده‌ترین چشمه‌های آن مین بلاغ نام دارد.

دریاچه نئور

این دریاچه در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل قرار دارد. دو دریاچه در این منطقه در بهار به هم می‌پیوندند و دریاچه‌ای واحد به نام نئور را تشکیل می‌دهند که عمق آن تقریباً 5 متر است. این دریاچه یکی از اصلی ترین جاذبه‌های طبیعی اردبیل است.اگر علاقه مند به ماهیگیری می باشید دریاچه نئور به عنوان یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین در کشور مقصدی بسیار مناسب برای ماهیگیری به شمار می رود.

دریاچه نئور

آب در یاچه نئور از طریق باران های  جوی و چشمه ها تغذیه می شود و با وجود بارندگی های مداوم و چشمه هایی متعدد همیشه پرآب می باشد.

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل با داشتن امکانات تفریحی و رفاهی فراوان، به عنوان یک مکان جذاب برای گردشگری محسوب می‌شود.

منبع تامین آب شورابیل چشمه‌های زیرزمینی است که در تماس با سنگ‌های نمک آب آن شور شده استمسیر پیاده‌روی این دریاچه یکی از طولانی‌ترین جاده‌های تندرستی کشور است. وسعت حدودی این دریاچه بالغ بر 180 هکتار است. دریاچه شورابیل در طول سال پذیرای گونه‌های مختلفی پرندگانی ست که به صورت مهاجر به این دریاچه می‌آیند.

اطراف دریاچه شورابیل چشمه‌های متعددی وجود دارد که از زمین جوشیده و باعث پرآب شدن این دریاچه شده است.

روستای آتشگاه سرعین

این روستا با قدمتی بسیار، در 5 کیلومتری شهر سرعین قرار گرفته است. به دلیل قرار گیری بارگاه امام زاده عبدالله در روستای آتشگاه، این دهکده به نام های آغ امام و آقا امام شهرت یافته است. در داخل محوطه مسجدی که در زیر امام زاده عبدالله قرار گرفته، چشمه آب معدنی گوزسویی از دل زمین بیرون زده و مکان مناسبی را برای تفریح و لذت بردن از طبیعت مطبوع و دلنشون آتشگاه فراهم آورده است. 

روستای بیله درق (ویلا دره)

روستایی که در فصل بهار گردشگران زیادی را جذب خود می کند .روستای ویلا دره یا بیلَه دَرَق با جمعیتی نزدیک به 492 نفر، از جاذبه های گردشگری این استان به شمار می رود و در نزدیکی شهرستان سرعین واقع شده است. از دیگر جاذبه های گردشگری ویلا دره می توان رودخانه بیله درق و آبشارهای  نشات گرفته از آن اشاره کرد.

روستای بیله درق (ویلا دره)

همچنین در دل کوه های صخره ای ویلا دره، غارهای کوچک و بزرگی قرار گرفته و سبب ماجراجویی اکثر گردشگران شده است.

آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

آرامگاه شیخ صفی الدین که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده به عنوان یک مکان تاریخی، با ارزشی بسیار والا در اردبیل قرار گرفته و بنایی باستانیست که ساخت و سازش از اوایل قرن شانزدهم تا اواخر قرن هجدهم به طول انجامید. مجموعه ای نفیس و بسیار مهم از نظر معماری و هنر که با الگوبرداری از هنر معماری سنتی ایرانی و با هدف استفاده بهینه از تمام فضاهای موجود ساخته شد.

پل هفت چشمه

پل «داشکسن» یا «یدی گوز» در زبان آذری که به فارسی می‌شود هفت چشمه، پلی آجری روی رود بالیق لو است. این پل از جهت قدمتی که دارد جزو جاهای دیدنی اردبیل محسوب می‌شود.

قطب نما” به عنوان مرجع بزرگ تور های طبیعت گردی، همواره تور های اردبیل را که توسط همکاران محترم عرضه می شوند، حمایت و عرضه می نماید.

تورهای "قطب نما"

کاشان، کویر مرنجاب

تور سه و نیم روزه کویر مرنجاب از تبریز

0 (بدون دیدگاه و امتیاز)
گیلان، روستای گیلده

تور طبیعت گردی یک و نیم روزه گیلده از تبریز

5 (38 ارسال دیدگاه و ثبت امتیاز)
سردشت

آبشار شلماش

0 (بدون دیدگاه و امتیاز)