درباره قطب نما

مقدمه:

طبیعت به عنوان مادر گیتی و قابل احترام و قابل ستایش، هر انسان سالمی را به تحسین و تمجید وا میدارد ولی زندگی آپارتمانی کنونی انسان‌ها را به سوی بیماری‌های روحی و روانی و جسمی رهنمون می سازد، برای فرار از یکنواختی و مشکلات فوق الذکر تنها راه، آشتی با طبیعت و پناه بردن به دامان طبیعت می‌باشد. ایران عزیز بعنوان پنجمین میراث طبیعی و تاریخی در جهان مهم‌ترین گزینه گردشگری برای داخل و خارج می‌باشد و لذا هر چقدر به این صنعت کمک شود، هم ظرفیت لازم را داشته و همچنین زیبایی های تمام نشدنی را دارد و بنابراین معرفی و ساماندهی تورهای طبیعت گردی و ایرانگردی به عنوان اولویت این سامانه قرار گرفته و لذا در این راستا تلاش‌های زیاد برای رفع مشکلات دست اندر کاران آژانس های گردشگری اعم از ” سیستم سنتی ثبت نام، نحوه تبلیغات تورها در فضاهای مجازی که ثبات ماندگاری ندارند (اینستاگرام، واتس آپ و تلگرام…)، نیاز نظم دهی تورهای مجاز و غیرمجاز و بسیاری از مشکلات دیگر…” انجام شده و لزوم استفاده از تکنولوژی دیجیتال، برای سهولت در انتخاب تورها، گردش صحیح اطلاعات در این زمینه باعث زایش تارنمای قطب نما گردید. امیدواریم که شما نیز هم یار ما باشید و بتوانیم قدم ثمربخشی با این سامانه در عرصه گردشگری برداشته باشیم.

درباره قطب نما:

چینی‌ها در قرن ۱۰ میلادی اولین قطب‌نما را اختراع نمودند. تا قبل از این تاریخ دریانوردان از روی ستارگان مسیر خود را پیدا می‌کردند، اما این روش طی روز و یا شب‌های ابری، کارایی نداشت و سفر کردن در مسیرهای دور، تحت این شرایط امن نبود. اختراع قطب‌نما باعث ‌شد دریانوردان به راحتی و با امنیت خاطر، به مسیرهای بسیار دور بروند و از میان اقیانوس ها تردد کنند. در نتیجه همه ملل جهان توانستند دانش، اختراعات و اکتشافات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. در واقع قطب نما تبادل علم را در بین فرهنگ های مختلف جهان امکان پذیرکرد. قطب نما سامانه هوشمند جستجو و رزرو تورهای (طبیعت گردی، کوهنوردی، دوچرخه سواری و …) در کل ایران عزیزمان و همچنین پل ارتباطی میان کاربر مسافر و کاربر برگزار کننده تور و راهکاری مفید و با ارزش برای تبلیغات گروه های نوپا و حرفه ای می‌باشد. قطب نما با هدف رقابت و بالا بردن کیفیت در بین باشگاه‌ها و گروه‌های طبیعت‌گردی ایجاد شده و همچنین برای اشتغال زایی لیدرها و راهنماهای طبیعت‌گردی خیلی مفید و کارایی خواهد داشت و نیز مسافر بدون نگرانی از مجاز بودن تور و با توجه به امتیاز تورها و سهولت در رزرو، تور خود را در لحظات آخری هفته بدون استرس انتخاب نماید.

مزایای استفاده از سامانه قطب نما برای مسافران:

■ سامان دهی گروه‌های طبیعت گردی و باشگاه‌های کوهنوردی و اعلام برنامه هایشان در قالب یک سایت
■ سیستم جستجوی پیشرفته تور
■ سهولت مقایسه بین تورهای یک منطقه و انتخاب درست با استفاده از نظر سنجی و امتیاز بندی گروه‌ها
■ مکان پیگیری آژانس‌ها و باشگاه‌های کوهنوردی و نمایش مجوزهای فعالیتشان در وب سایت
■ امکان پیگیری سفرهایی که انجام شده و همچنین ثبت خاطرات، نظرات و انتقادات و شکایات برای سفرهای خود
■ آموزش اصول اکو توریسم و نکات مهم طبیعت گردی و تمامی پدیده های زمین شناسی برای مقابله از اثرات منفی به محیط زیست
■ آموزش فرهنگ صحیح سفر برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و حمایت از حیات وحش
■ معرفی و شناسایی جاذبه های بکر و ناشناخته نقاط مختلف ایران عزیزمان توسط باشگاه‌ها و تورهای طبیعت گردی
■ آشنایی با فرهنگ و سنت های محلی و بومی مناطق گردشگری
■ آشنایی مسافران با گروه‌های طبیعت گردی شهرهای دیگر و توسعه گردشگری بین منطقه ای
■ تفکیک رشته های ورزشی در قالب تورهای یکروزه (طبیعت گردی، کوهنوردی، دوچرخه سواری و...)
■ امکان درخواست تورهای سفارشی و خصوصی
■ هیجان نوشتن سفرنامه و استفاده از امتیازات وب سایت

احترام به موازین قانونی و عرفی مسئولیتی است که به عهده تک تک افراد گروه است تا از هرگونه دردسر و چالش به دور بمانیم.

همسفران عزیز در صورت مشاهده هرگونه مواد روانگردان یا مشروبات الکلی، لیدرها مختار هستند از ادامه سفر فرد جلوگیری کنند و آژانس ترکان پرواز با توجه به اصل کتمان حقیقت و تهدید امنیت سایر مسافرین با فرد خاطی از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد کرد.