آئین‌نامه حفظ حریم خصوصی

قوانین عمومی

ورود کاربران به وب‏‌سایت قطب نما هنگام استفاده از پروفایل شخصی و انتخاب یک تور و سایر خدمات ارائه شده توسط این تارنما به معنای آگاه بودن از شرایط و قوانین می باشد. توجه داشته باشید که خرید یک تور نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین قطب نما از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های قطب نما منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به خرید تور یا هرگونه استفاده از خدمات قطب نما اقدام کند.

همچنین از آنجا که قطب نما یک وب‌سایت آنلاین فروش تورهای باشگاه ها و آژانس های سطح ایران عزیزمان است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا کاربر هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید تور یا خدمات اقدام می‌کند.

تعریف فروشنده و شرایط تورهای فروشندگان

آژانس ها و باشگاه های معتبر و قانونی دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استانها و  اداره کل ورزش و جوانان استانها که تورهای خود را در وب‌سایت قطب نما ارائه می کنند به عنوان فروشنده تور محسوب می شوند همچنین اعتبار این گروه ها توسط قطب نما بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

– مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، شرایط و همچنین خدمات تورها بر عهده فروشندگان است و قطب نما هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

– در صورت خرید یک تور ، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شده و کد پیگیری برای شما ارسال می شود و می توانید خرید خود را بعدا تکمیل و یا استرداد نمایید.–همچنین هرگونه تغییرات در خرید خود در داشپورت خود اضافه شده و می توانید از آن قسمت تغییرات خود را اعمال کنید.

– نحوه استرداد و یا کنسلی تورها طبق جدول شماره ۲ قرارداد نامه می باشد و قطب نما هرگونه عدم مطابقت را بر عهده می‌گیرد.

– در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی خرید مانند پرداخت ناموفق یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.

– درصورتی که مسافرخرید خود را به حالت رزرو موقتی انجام داده باشد در مسافرت های یکروزه ۴۸ ساعت قبل از سفر ،در مسافرت های چند روزه ۷۲ ساعت قبل سفر و در مسافرتهای نوروزی ۵روز قبل سفر رزرو خود را باید قطعی کند در غیر این صورت به منزله انصراف از سفر بوده و رزرو باطل می باشد و هزینه ابطال مطابق «جدول شماره ۲ قراردادنامه» خواهد بود.

– درصورتی‌که به هر دلیل تور مورد خرید توسط مسافر و یا توسط برگزار کننده کنسل ویا لغو شود، مبلغ جریمه کسر شده و مابقی مبلغ در حساب کاربری مسافر عودت داده شده و در خریدهای بعدی می توان از آن مبلغ استفاده کرد.

– قرار گرفتن تورها در وب‌سایت قطب نما، صرفاً پیشنهادی است و کاربر باید قبل از خرید آن تور نسبت به کسب اطلاعات از طریق صفحه برنامه ،نظرات و امتیاز دهی که کاربران به تورهای مربوطه داده اند اقدام به خرید کنند و قطب نما هیچگونه مسئولیتی ندارد

– قطب نما نسبت به حوادث مترقبه هیچگونه مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط کاربر از طریق آژانس ها و باشگاه هایی که با آن سفر کرده صورت گیرد.

 

 ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات قطب نما استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به قطب نما ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که قطب نما به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و شماره تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و تورهای ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد قطب نما برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه قطب نما را در پروفایل خود لغو کنند.

توجه داشته باشید که ۳۰۰۰۶۱۹۳۰۰۰۰ و ۱۰۰۰۶۱۹۳۰۰۰۰ تنها شماره‌‌هایی است که قطب نما از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه قطب نما را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیامک‌های شما از طریق آن وجود ندارد.

همچنین ممکن است قطب نما از طریق شماره ۳۰۰۰۶۱۹۳۰۰۰۲ برای برخی کاربران یا مشتریان خود، سوال نظرسنجی ارسال کند.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان قطب نما، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام قطب نما است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@gotbnama.com اطلاع دهید.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

قطب نما به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

قطب نما متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت قطب نما، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات قطب نما، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط قطب نما جزئی از اموال قطب نما محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار قطب نما است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای قطب نما محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط قطب نما و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار قطب نما است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت قطب نما و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای قطب نما محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات قطب نما، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. قطب نما تورهای ارائه شده در وب سایت را برای افراد بالای ۱۸ سال به فروش می‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی  www.gotbnama.com و www.gotbnama.ir  است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت قطب نما هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.gotbnama.com و www.gotbnama.ir  و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

 

نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در قطب نما، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی سفرهایی است که با گروه ها داشته اید. بدیهی است بخش نظرات قطب نما با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. قطب نما در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی قطب نما درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را بر اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

 

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

۱. فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.

۲. برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.

۳. نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های تور در سفرها و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب تور خودداری کنید.

۴. نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر تور را در کنار هم بررسی کند.

۵. با توجه به تفاوت در سطح تورهای مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.

۶. جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.

۷. با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

۸. کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

۹. قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.

۱۰. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

۱۱٫ در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.

۱۲٫ با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
۱۳٫ تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
۱۴٫ کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از قطب نما را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.

۱۵٫ توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.

۱۶٫ بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

۱۷٫ لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.